« Listopad 2018 »

EKO ŠKOLA

U projekt Eko - škola krenuli smo 2000. godine, a status smo prvi put dobili 2004. godine i otada ga redovno obnavljamo svake dvije godine. Brončani status dobili smo 2010. godine, 2012. srebrni, a 2014. zlatni status. Ove godine red je došao na posljednji, dijamantni certifikat.

Tema kojom smo se bavili bio je otpad i najveći dio naših aktivnosti bio je vezan uz zbrinjavanje otpada. Bez obzira na to, dosta aktivnosti imali smo i na temu štednje vode, zdravog života, a posebno smo se bavili i očuvanjem kulturne baštine. Tijekom proteklih godina sakupili smo velike količine starog papira i baterija, dok smo se protekle dvije godine uključili i u akciju sakupljanja plastičnih čepova.

Redovito, svake godine, sudjelujemo i u projektu Dani kruha koji obilježavano i na školskoj i na gradskoj razini, a u nekoliko navrata bili smo i na županijskoj smotri.

Godinama smo postizali odlične rezultate i na ekološkom kvizu „Lijepa naša“ te smo dva puta predstavljali našu županiju na državnoj smotri.

U proteklih 16 godina uredili smo i okoliš škole za što nas je u više navrata Turistička zajednica grada Kaštela nagradila za najljepši školski vrt u kategoriji odgojno - obrazovnih ustanova. Ove godine u istoj kategoriji dijelimo prvo mjesto s OŠ Bijaći.

Program Eko - škole, osim u redovnoj nastavi, provodi se i kroz brojne izvannastavne aktivnosti u obliku različitih radionica oblikovanja otpada, uređenja unutrašnjosti i okoliša škole (likovna grupa, školski vrtlari i grafiti).

Svake godine imamo i Projektni dan kad su sve naše aktivnosti usmjerene na jednu temu u čitavom nizu radionica. Neke od tema projektnih dana bile su:

• Volim se gibat,gibat
  • Plodovi Dalmacije
  • Moj planet Zemlja
  • Kolijevka hrvatske državnosti
  • More, ti mi život značiš
  • Naše malo misto
  • Biljke moga kraja

Ove školske godine Projektni dan održan je 28.3.2018., a tema je bila Budi kao voda.

OSNOVNA ŠKOLA KNEZA MISLAVA - EKO ŠKOLA

Naša škola sudionik je značajnog projekata -  Eko - škola. Stekli smo zlatni status među Eko školama, a uskoro se nadamo i dijamatnom. U okviru ovog projekta, jedanput godišnje organiza se Projektni dan. To je dan u kojem je učenik, kao najvažniji sudionik nastavnog procesa, bira prema vlastitim afinitetima radionicu kojoj će se priključiti. Svaki Projektni dan ima određenu temu i u okviru te teme učitelj u paru s nekim kolegom, osmišljava radionicu koju učenici samostalno biraju. Projektni dani pokazuju izvrsne rezultate u kreativnosti učenika što je nama, kao učiteljima, daljnji poticaj i motivacija za svaku buduću radionicu. Baš kao i učenici, i učitelji se vesele svakom novom Projektnom danu i izazovima koje nudi.

EKO KODEKS OŠ KNEZA MISLAVA

Ne ostavljajmo u prirodi ništa osim tragova svojih stopa pa nek´treće tisućljeće zauvijek odnese smeće.

EKO ODBOR OŠ KNEZA MISLAVA

Anita Luketin, ravnateljica