Udžbenici 2020./2021.

Udžbenike svih predmeta financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja iz Državnog proračuna.

Popis drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2020./2021.

« Ožujak 2021 »

os-knezmislav@os-knezmislav-kastelsucurac.skole.hr

EKO ŠKOLA

U projekt Eko - škola krenuli smo 2000. godine, a status smo prvi put dobili 2004. godine i otada ga redovno obnavljamo svake dvije godine. Brončani status dobili smo 2010. godine, 2012. srebrni, a 2014. zlatni status.  2018.godine na red je došao posljednji, dijamantni certifikat.

Tema kojom smo se bavili bio je otpad i najveći dio naših aktivnosti bio je vezan uz zbrinjavanje otpada. Bez obzira na to, dosta aktivnosti imali smo i na temu štednje vode, zdravog života, a posebno smo se bavili i očuvanjem kulturne baštine. Tijekom proteklih godina sakupili smo velike količine starog papira i baterija, dok smo se protekle dvije godine uključili i u akciju sakupljanja plastičnih čepova.

Redovito, svake godine, sudjelujemo i u projektu Dani kruha koji obilježavano i na školskoj i na gradskoj razini, a u nekoliko navrata bili smo i na županijskoj smotri.

Godinama smo postizali odlične rezultate i na ekološkom kvizu „Lijepa naša“ te smo dva puta predstavljali našu županiju na državnoj smotri.

U proteklih 20 godina uredili smo i okoliš škole za što nas je u više navrata Turistička zajednica grada Kaštela nagradila za najljepši školski vrt u kategoriji odgojno - obrazovnih ustanova.

Program Eko - škole, osim u redovnoj nastavi, provodi se i kroz brojne izvannastavne aktivnosti u obliku različitih radionica oblikovanja otpada, uređenja unutrašnjosti i okoliša škole (likovna grupa, školski vrtlari,grafiti i mladi ekolozi).

Svake godine imamo i Projektni dan kad su sve naše aktivnosti usmjerene na jednu temu u čitavom nizu radionica. Neke od tema projektnih dana bile su:

• Volim se gibat,gibat
  • Plodovi Dalmacije
  • Moj planet Zemlja
  • Kolijevka hrvatske državnosti
  • More, ti mi život značiš
  • Naše malo misto
  • Biljke moga kraja
  • Budi kao voda
  • Sv.Juraj
  • Obićaji naših starih

Ove školske godine Projektni dan održati će se 1.4.2021., a tema je Moja Domovina

OSNOVNA ŠKOLA KNEZA MISLAVA - EKO ŠKOLA

Naša škola sudionik je značajnog projekata -  Eko - škola. Stekli smo zlatni status među Eko školama, a uskoro se nadamo i dijamatnom. U okviru ovog projekta, jedanput godišnje organiza se Projektni dan. To je dan u kojem je učenik, kao najvažniji sudionik nastavnog procesa, bira prema vlastitim afinitetima radionicu kojoj će se priključiti. Svaki Projektni dan ima određenu temu i u okviru te teme učitelj u paru s nekim kolegom, osmišljava radionicu koju učenici samostalno biraju. Projektni dani pokazuju izvrsne rezultate u kreativnosti učenika što je nama, kao učiteljima, daljnji poticaj i motivacija za svaku buduću radionicu. Baš kao i učenici, i učitelji se vesele svakom novom Projektnom danu i izazovima koje nudi.

EKO KODEKS OŠ KNEZA MISLAVA

Ne ostavljajmo u prirodi ništa osim tragova svojih stopa pa nek´treće tisućljeće zauvijek odnese smeće.

EKO ODBOR OŠ KNEZA MISLAVA

Anita Luketin, ravnateljica

Lucija Vrdoljak,školska koordinatorica

Alenka Jerčić,učiteljica prirode,biologije