Udžbenici 2020./2021.

Udžbenike svih predmeta financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja iz Državnog proračuna.

Popis drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2020./2021.

« Travanj 2021 »

os-knezmislav@os-knezmislav-kastelsucurac.skole.hr

Procedura upisa – NISpuSŠ

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) jest središnji informacijsko-administracijski servis putem kojeg učenici koji planiraju nastavak školovanja u srednjoškolskim ustanovama prijavljuju upis u obrazovne programe, odnosno srednju školu.

Sustav pokriva cijeli proces, od pretraživanja obrazovnih programa prema željenim kriterijima, prijava odabranih programa te uvida u rezultate po tim programima, do ostvarivanja prava na upis u srednju školu.

Za svaki obrazovni program moguće je pregledati detaljne informacije koje sadrže opis programa, strukturu bodovanja, popis preduvjeta i ostale važne informacije o programu.

Obrazovni programi koji se žele upisati dodaju se na listu prioriteta koja se može mijenjati do propisanog roka.

• Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se najviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redoslijedom. Sukladno tome, kandidat će se optimalno rasporediti na obrazovni program koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenim bodovima, nalazi u sklopu upisne kvote.

• Važno je da kandidati provjere jesu li im svi obrazovni programi na listi prioriteta poredani prema njihovim željama i mogućnostima jer nakon zaključavanja odabira programa odnosno škola, nikakve izmjene više neće biti moguće. Važno je, također, da se na listi prioriteta nalaze samo obrazovni programi koje kandidat doista namjerava upisati. Postavljanje obrazovnog programa na listu prioriteta podrazumijeva ozbiljnu namjeru da se takav program i upiše.

• Lista odabranih obrazovnih programa zaključava se svim kandidatima na propisani datum. Učenik i roditelj/ skrbnik zatim potpisuju prijavnicu čime potvrđuju listu prioriteta, odnosno odabir učenika.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u obrazovni program svog najvišeg prioriteta, odnosno stječu pravo upisa u programe u kojima se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) dostupnom na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a, koji je dužan dostaviti u srednju školu do propisanoga roka.

Nakon što učenik potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/ skrbnika na obrascu (upisnici) te nakon što g dostavi srednjoj školi, uz ostalu dokumentaciju potrebnu za upis, učenik je upisan u I. razred srednje škole.

O postupku prijava i upisa učenika u I. razred srednje škole možete saznati na stranicama Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole putem linka:

Profesionalna orijentacija

SAVJETI ZA UČENIKE OSMIH RAZREDA

Dragi učenici osmih razreda,

Pretpostavljam kako se svi pitate na koji će se način provoditi upisi u srednje škole. Ono što trenutno znamo jest da će se učenici za upis u prvi razred srednje škole u školsku godinu 2021./2022. odvijati na isti način kao i dosad,  odnosno  putem  mrežne  stranice  Nacionalnog sustava prijava i upisa u srednje škole www.upisi.hr.

Rokovi će biti navedeni u Odluci o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022., koju za svaku tekuću školsku godinu donosi ministar/-ica. Navedena Odluka za ovu školsku godinu još nije službeno objavljena pa po tom pogledu moramo još malo pričekati. Čim škola dobije bilo kakve službene informacije o upisima, o istima ćete odmah biti obaviješteni.

Dokumenti koje ćete pronaći na navedenoj stranici bili su važeći za prošlu školsku godinu, no svakako možete pogledati kako biste dobili okviran uvid u proces upisa. Mogu vam pomoći rubrike Često postavljena pitanja, Tablica bodova pri upisu šk. god. 20./21. kao orijentaciju pri upisu za šk. god. 21./22. i sl.

Nadalje, https://e-usmjeravanje.hzz.hr/koju-srednju-skolu-da-odaberem zanimljiva je online stranica koja nudi informacije vezane za odabir željene srednje škole.

U slučaju da se neki od vas još uvijek dvoume oko odabira, obratite pozornost na dio "Nisam još donio odluku kamo nakon osnovne škole". Tu možete pronaći koristan alat HZZ-a koji će vam pomoći pri odabiru zanimanja pod nazivom "Upitnik interesa i kompetencija".  Ako ga dosada niste popunili ovo je dobra prilika da to napravite.

:: opširnije ::

objavio: Anita Luketin  datum: 21. 3. 2021. 17:50
» Arhiva naših vijesti

UV 2020./2021.

Petak 26.3.2021. u 12,00 sati

Petak 15.1.2021. u 9,00 sati (virtualno)

Četvrtak 10.12.2020. u 12,30 sati (virtualno)

Četvrtak 1.10.2020. u 12,30 sati (virtualno)

Srijeda 2.9.2020.u 8,30 sati

Statut škole